Zobacz, co zrobiliśmy
w minionym roku!
Najbliższe dialogi wspólnotowe
Najbliższe treningi dobrej rozmowy
Temat najbliższego dialogu:
Polska kuchnia: Ile mięsa na naszym stole?
11 maja | 18:00-20:00 | online
Polska jest pęknięta. W poprzek narodu, wspólnot lokalnych, a nawet rodzin biegną rysy niezrozumienia, niechęci, a czasem nienawiści.
W Fundacji Nowej Wspólnoty szukamy sposobu, by temu zaradzić. Pracujemy nad formułą rozmowy, która pozwoli nam się w Polsce dogadać.
Dlaczego działamy?
Konflikty w Polsce nie są bezzasadne. Jesteśmy różni, mamy różne wartości i różne poglądy. Czas to uszanować. Ale jeśli mamy żyć w jednym kraju, to musimy też umieć rozmawiać pomimo różnic. Czyli bez niszczenia wszystkiego, co nas łączy.
Co robimy?
Organizujemy dialogi wspólnotowe w różnych miejscach Polski – w miastach powiatowych i wojewódzkich – a także online. Celem tych spotkań jest znalezienie nowego sposobu rozmowy – o tym, co nas dzieli i co nas łączy.
Kim jesteśmy?
Mamy różne przekonania, pracujemy w różnych obszarach życia. Łączy nas szacunek do innych ludzi i troska o życie publiczne w Polsce. Czujemy, że robota obywatelska jest dziś do wykonania pomiędzy nami. I że my też musimy się zmienić.
Wyjdźmy
z naszych baniek
– Musimy zacząć słuchać, a nie tylko mówić. Posłuchać, jak ludzie rozumieją swoje bycie obywatelem, jak widzą świat i co ich boli w Polsce – mówi Wawrzyniec Smoczyński, inicjator Fundacji Nowej Wspólnoty. Wawrzyniec opowiada o tym, jak rozumiemy wspólnotowość (13:00), dlaczego zajęliśmy się dialogami (14:45) i jak one wyglądają (16:00). Rozmowę przeprowadził Paweł Oksanowicz w ramach projektu Nienieodpowiedzialni.
Chcesz wziąć udział w dialogu wspólnotowym?
Kliknij przycisk poniżej i zobacz nadchodzące dialogi