Nasz zespół

Wawrzyniec
Smoczyński

Pełnomocnik rektora Uniwersytetu SWPS ds. strategii, konsultant i analityk. Przez 13 lat pracował jako dziennikarz, pisał o sprawach międzynarodowych, gospodarce i polityce. Założyciel centrum analitycznego Polityka Insight, kierował firmą w latach 2013-2019. Interesuje się procesami wspólnotowymi – powstawaniem więzi obywatelskich i polaryzacji politycznej. Wawrzyniec jest współzałożycielem i prezesem FNW.

Zuzanna_Rudzinska_Bluszcz.png

Zuzanna
Rudzińska-Bluszcz

Radczyni prawna, prezeska zarządu Fundacji Client Earth Prawnicy dla Ziemi. W latach 2015-2021 koordynatorka ds. strategicznych postępowań sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Odpowiedzialna także za sporządzanie i prezentowanie na forum ONZ raportów o stanie przestrzegania praw człowieka w Polsce. Wcześniej adwokatka, sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury, członkini zespołu ds. kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Zuzanna jest współzałożycielką FNW.

13 grudnia 2023 roku Zuzanna została powołana na wiceministrę sprawiedliwości w rządzie RP. Zgodnie z polityką FNW w zakresie unikania konfliktów interesów wycofała się uczestnictwa w decyzjach i pracach Fundacji na cały czas sprawowania funkcji publicznej. Rada Fundatorów potwierdziła tę decyzję uchwałą. 

Mikolaj_Lewicki.png

Mikołaj
Lewicki

Socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, związany z Instytutem Studiów Zaawansowanych w Warszawie. Zajmuje się socjologią gospodarczą i socjologią kultury. Bada mechanizmy konstruowania rynków, rozwoju społeczno-gospodarczego, kredyty hipoteczne i życie z hipoteką oraz procesy urbanizacyjne w Warszawie. Napisał książkę o polskich dyskursach modernizacyjnych („Przyszłość nie może się zacząć”) i o kredycie hipotecznym („Społeczne życie hipoteki”). Mikołaj jest współzałożycielem FNW.

Joanna_Kubicka.png

Joanna
Zięba

Kulturoznawczyni, adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, prezeska Stowarzyszenia Katedra Kultury. Interesuje się historią społeczną, tradycjami zaangażowania społecznego oraz formami uczestnictwa w kulturze. Kształci animatorów kultury, obecnie współtworzy kierunek studiów Sztuki Społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jako trenerka i ekspertka współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w całej Polsce. Joanna jest współzałożycielką i członkinią zarządu FNW.

 

Joanna
Matera

Psycholożka społeczna. W latach 2019-2021 asystentka badawcza w Centrum Badań nad Uprzedzeniami na Uniwersytecie Warszawskim. Edukatorka Amnesty International. Absolwentka Akademii Praw Człowieka Humanity in Action. Joanna koordynuje ścieżki dialogowe na tematy społeczno-polityczne w ramach platformy Polski Dialog.

Olga_Bialobrzeska.png

Olga
Białobrzeska

Psycholożka społeczna, adiunkt na Uniwersytecie SWPS, związana z Centrum Badań nad Relacjami Społecznymi. Zajmuje się badaniem roli wspólnotowości w życiu człowieka. Aktualnie prowadzi badania na temat codziennej życzliwości. Olga jest członkinią zarządu FNW.

Katarzyna
Binda

Antropolożka kultury, serbistka, tutorka, koordynatorka projektów. Od 2010 roku związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Zajmuje się działaniami ukierunkowanymi na oddolną zmianę społeczną, tworzenie przestrzeni do dialogu i powstawania innowacji społecznych. Lubi pracę w środowiskach lokalnych i łączenie ludzi z różnych baniek. Kasia koordynuje ścieżkę dialogową na tematy związane z klimatem i środowiskiem w ramach platformy Polski Dialog.

Izabela
Meyza

Antropolożka kultury, trenerka komunikacji, mediatorka. Działając w oparciu o Nonviolent Communication, wspiera zespoły w rozwoju kompetencji komunikacyjnych i oswajaniu sytuacji konfliktu. Od lat zaangażowana w dialog polsko-żydowski. Prowadzi warsztaty dla nauczycielek o tym, jak poruszać z uczniami kontrowersyjne tematy, wzmacnia liderów społecznych w komunikacji z ludźmi o odmiennych poglądach. Lubi słuchać, zadawać pytania i wychodzić ze swojej bańki. Iza prowadzi dialogi wspólnotowe w FNW.

 

Konrad
Sobczyk

Mediator, facylitator, superwizor, trener umiejętności rozwiązywania konfliktów. Od kilkunastu lat współprowadzi ośrodek mediacji Mediatorzy.pl. W centrum jego pracy jest dialog i pomoc ludziom w przejściu od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia i akceptowalnego dla wszystkich porozumienia. Konrad prowadzi dialogi wspólnotowe w FNW.

Agata
Pietrzyk-Sławińska

Trenerka umiejętności psychospołecznych. Kierowniczka działu edukacji muzealnej w Łazienkach Królewskich. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, grupami nieformalnymi oraz społecznościami lokalnymi. Agata prowadzi dialogi wspólnotowe i jest przewodniczącą Rady FNW.

Emilia
Kaczmarek

Studentka życia publicznego na Uniwersytecie SWPS. Od 2017 roku tworzy i wspiera projekty społeczne. Laureatka konkursu 25under25 magazynu Forbes w kategorii „Wspieranie różnorodności”. Emilia odpowiada za komunikację i marketing w FNW.

Iwona
Oskiera

Studentka Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zaangażowana w realizację projektów związanych z szeroko pojętą kulturą oraz edukacją przyszłości w sektorze organizacji pozarządowych. Działa w fundacji Studenckie Forum Business Centre Club. W FNW zajmuje się prowadzeniem projektów zleconych dla firm i organizacji.

 

Sonia
Sokołowska

Profilaktyczka społeczna i resocjalizacyjna. Zdobywała doświadczenie w korporacjach, gdzie zajmowała się układaniem procesów, pozyskiwaniem nowych klientów biznesowych i tworzeniem łańcuchów dostaw. Sonia jest szefową biura FNW.

Jarosław
Gwizdak

Prawnik, członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRIS. Był sędzią RP w latach 2003-2019, prezesem Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w latach 2013-2017. Po 20 latach w wymiarze sprawiedliwości dobrze wie, że dialog i sprawiedliwość są zupełnie gdzie indziej. W 2018 r. kandydował na prezydenta Katowic bez poparcia partii politycznych i zajął trzecie miejsce.

Anna
Zielińska-Rakowicz

Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz podyplomowych studiów menedżerskich. Wspiera firmy w budowaniu trwałych relacji z sektorem publicznym. Posiada duże doświadczenie w zakresie zarządzania projektami i eventami. W latach 2013-2017 zastępca dyrektora oraz pełniącą obowiązki dyrektora w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (PISM), gdzie odpowiadała za strategiczny rozwój instytutu.

Aleksander
Szałański

Posiada doświadczenie pracy w administracji jako pracownik Kancelarii Sejmu, agencji Public Relations, a także jako dziennikarz. Absolwent Nauk Politycznych oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie w Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych odpowiedzialny za projekty dotyczące poprawy jakości powietrza w miastach. Olek jest członkiem Rady FNW.

Pola
Rożek

Antropolożka, animatorka kultury, edukatorka, absolwentka UW i SGGW. Współpracuje z instytucjami kultury, bibliotekami i animatorami kultury – wspiera ich merytorycznie w działaniach realizowanych we współpracy ze społecznościami oraz w diagnozowaniu lokalnych potencjałów i potrzeb. Pola jest członkinią Rady FNW.

Magdalena
Latuch

Kulturoznawczyni, facylitatorka, trenerka, animatorka społeczna. Od kilkunastu lat prowadzi procesy tutoringowe (indywidualne i grupowe) dla liderów społeczności lokalnych, szkoli z zakresu zarządzania projektami społecznymi. Członkini Rady FNW i facylitatorka dialogów wspólnotowych.

Przyjaciele FNW

Marcin
Bruś

Ekonomista, advertising director w Allegro. Przez 20 latach oglądał, jak można skutecznie budować, ale też rujnować współpracę w wielkich i małych organizacjach. Pracował w Polsce i za granicą w międzynarodowych korporacjach. Doradza polskim firmom o bardzo różnej kulturze i wartościach. Gdy Marcin słucha, ludzie mówią. Absolwent Leadership Academy for Poland, coach, ultramaratończyk

Joanna
Sawicka-Skibińska

Historyczka, Senior Political Affairs Analyst w Polityce Insight. Specjalizuje się w monitorowaniu trendów społecznych i politycznych oraz analizie danych i zmian w samorządach. Z Polityką Insight związana od 2013 roku, wcześniej pracowała w tygodniku “Polityka”. W latach 2014-19 była edytorką w magazynie “Kontakt”.

Wanda
Heydel

Hebraistka i studentka Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Koordynuje media społecznościowe inicjatywy Rethinking Refugees. Wanda była koordynatorką projektu „Co nas łączy?" w FNW, obecnie jest członkinią Rady FNW.

Michał
Brzeziński

Ekonomista, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach nad ubóstwem, nierównościami ekonomicznymi i rozkładem majątku. Zajmuje się również ekonomią polityczną demokracji w Polsce. Opublikował kilkadziesiąt prac w międzynarodowych czasopismach naukowych. Jest ekspertem społecznym Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN Polska.

Dominika
Blachnicka-Ciacek

Socjolożka, adiuntka badawcza na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W swoich badaniach skupia się na relacjach pomiędzy miejscem, przestrzenią i pamięcią w obszarach powojennych, gościnności wobec migrantów i miejskich projektach integracyjnych. Swoje akademickie zainteresowania przekłada na działania filmowe i kuratorskie. Jest absolwentką Goldsmiths College na Uniwersytecie w Londynie gdzie ukończyła doktorat z socjologii wizualnej.

Chcesz razem z nami pracować nad zmniejszeniem podziałów w Polsce? Zapraszamy do kontaktu!