Szczepienia:
czy powinny być obowiązkowe?

Uważasz, że wszyscy powinni zostać obowiązkowo zaszczepieni na COVID-19? Jesteś przeciwnikiem lub przeciwniczką szczepień? To ważny temat tej jesieni. Chcemy o nim porozmawiać – w poszanowaniu różnych poglądów.

Zapraszamy na dialog wspólnotowy online 11 września!

Co to jest dialog wspólnotowy?

zoom1.jpg

W Polsce coraz trudniej nam się rozmawia. W telewizji politycy idą na noże, w rodzinach często unikamy trudnych tematów, by nie pokłócić się z bliskimi. 
Dialog wspólnotowy to okazja, by spokojnie pogadać z ludźmi myślącymi inaczej od nas. Tu nikt nikogo nie nawraca, nie szukamy zgody na siłę. Szukamy wspólnego języka.


Co będziemy robić podczas dialogu?

Najpierw się przedstawimy i spróbujemy lepiej poznać w grupie. Omówimy temat dialogu i każdy będzie mógł powiedzieć, jaki ma pogląd i jak go uzasadnia.
Gdy w grupie pojawią się różnice zdań, będziemy starali się zobaczyć swoje perspektywy. Porozmawiamy o tym, jakie wartości i postawy nami kierują.
Spotkanie potrwa trzy godziny i będzie obejmowało różne aktywności: rozmowy w grupie, w parach, ciekawe gry i zadania. Dialog poprowadzą specjaliści od rozmowy.

 

Plan spotkania:

14:30-15:00 Przygotowanie techniczne

15:00-16:00 Poznanie się w grupie

16:00-17:30 Dialog wspólnotowy

17:30-18:00 Podsumowanie

Kto bierze udział w dialogach?

Zwykli ludzie. Do dialogu zapraszamy 12-15 osób z całej Polski – z północy i południa, z miast i wsi, młodych i starych, prawicowych i lewicowych. Wszystkich, którzy chcą rozmawiać.
Może się zdarzyć, że wypełnisz formularz, a grupa będzie już pełna. Wtedy zaprosimy Cię na kolejny dialog – a Ty sam_a zdecydujesz, czy temat rozmowy Cię interesuje. Zobacz, co mówią uczestnicy wcześniejszych dialogów.

Kto organizuje dialogi?

Organizatorem dialogów jest Fundacja Nowej Wspólnoty. Pracujemy na rzecz zmniejszenia skrajności poglądów w Polsce i odbudowy więzi pomiędzy nami.
Jesteśmy organizacją społeczną i bezpartyjną. Dialogi są naszym własnym pomysłem, a realizujemy je przy wsparciu Fundacji Konrada Adenauera i Facebook Polska. Więcej o fundacji przeczytasz tutaj.

 
logo-red.png

Ostatnie dialogi

Cyfrowy-kwiecien.png

Dialog ogólnopolski
online – IV 2021

Rozmawialiśmy o wpływie mediów na nasze postrzeganie rzeczywistości

Cyfrowy-grudzien.png

Dialog ogólnopolski online – XII 2020

Rozmawialiśmy o roli kościoła i jego wpływie na życie publiczne w Polsce

młodzieżowy-thumbnail.png

Dialog młodzieżowy online – XI 2020

Rozmawialiśmy o sensie członkostwa Polski w Unii i możliwości Polexitu

Pilot.png

Dialog w Żyrardowie
offline – V 2020

Rozmawialiśmy o legalizacji małżeństw jednopłciowych w Polsce

Chcę wziąć udział
w dialogu wspólnotowym

sobota 11 września 2021 r. / online / 15:00-18:00